Sürücü ekranının direksiyona yerleştirilmiş olmasını bir an için gözünüzün önünde canlandırabilir misiniz? M-Byte Byton ile bu hiç uzak değil.

M-Byte bu ay içerisinde Las Vegas Nevada CES fuarında tanıtacağı Byton, bildiğimiz otomobillerden oldukça farklı olacak. Dünya’nın en sezgisel otomobil olacağını belirten yetkililer, sürücü ekranına sahip bir direksiyon ile görsel olduğu kadar, fazlasıyla da işlevsel olacaklarını belirtmekteler.

Teaser görüntüsünde görmüş olunduğu üzere, radyo ve iklim kontrolü gibi yaygın olarak kullanılan özelliklere kolay erişim sağlandığı gibi, sistemde ayrıca uygulamalar ve ayarlar için simgeler halinde kullanıcılara dijital ekran üzerinde sunulduğu görünmekte.

Devasa yekpare sürücü ara birimi boyutları hakkında belirtilen bir değer henüz sunulmamış olsa da, önceki concept modeli hatırlayacak olursak ışık koşullarına göre parlaklığını otomatik olarak ayarlayan 49 x 9,8 inç (124 x 24 cm) paylaşımlı bir kullanıcı ara birimi ekranının yer alması az çok bir fikir sahibi olmamızı sağlıyor.

Giriş seviyesi modelinde, 268hp (200 kW / 272 PS) ve 295hp (400 Nm) tork üreten bir elektrik motoruna güç veren 71 kWh pil paketi bulunacağı ayrıca arka tekerlek tahrik geçidinin tek bir şarjla 248 mil (400 km) hareket etmesine olanacak sağlayacağı belirtilmekte.

Önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan fuar ile detayların daha da fazla servis edileceği belirtiliyor olsa da, bu yıl Çin’de üretime gireceği ve Amerika pazarında önümüzdeki yıl itibarıyla 45.000 Dolar fiyat etiketiyle kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin