Kısa zaman önce casus fotoğrafları kısıtlı da olsa servis edilen F40 kasa kodlu yeni Bmw 1 serisi için geri sayım başladı.

Geçtiğimiz Kasım ayında ilk casus fotoğraflarını da sizlerle paylaşmış olduğumuz F40 kasa kodlu Bmw 1 serisi, bu sene içerisinde son kullanıcısı ile buluşuyor olacak. Yeni ulaşan casus fotoğraflar ve özellikle render fotoğraf ile aracın artık G30 5 serisinin hatchback olanı olarak rahatlıkla tanımlama yapmak mümkün.

Her ne kadar kabin fotoğrafları konusunda ne yazık ki bir görüş sunamıyor olsak dahi, artık platformunun UKL olduğu netleşti ve elbette radikal değişiklikler olacağı net. BMW x1 ve Mini’nin alt yapısına sahip olacak UKL platformuna sahip olacak BMW yeni 1 serisi, M kasada four wheel drive, yani 4 çekerli olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Buda Golf-R ve Mercedes A45 gibi hot hatch araçları direkt olarak karşısına alacağı anlamına geliyor.

1.5 litrelik ünitenin bu araçta da kullanılacağını ve elbette 4 silindirli versiyonda 4 çekerin karşımıza geleceğini bir kenara koyacak olursak, mild-hybrid gibi elektrik üniteninde yeni 1 serisi ile son kullanıcılara sunulacağı belirtilmekte. Nitekim düşük yakıt tüketimi burada markanın direkt hedefi gibi gözükse de, otomobil firmalarının artık tamamıyla elektrikli ünitelerin yer alacağı Ar-Ge çalışmalarına da çoktan başladıklarının göstergesi niteliğinde. Şuan için içten yanmalı ünitelerin keyfini çıkarmaya devam ediyor olsak dahi (ki bu mali koşullarda ne kadar mümkün) geleceğin oldukça elektrikli olacağı, hatta bu yıl elektrikli üniteler hakkında sıkça konuşacağımıza kesin gözüyle bakabiliriz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin