Volkswagen ulaşılabilir düşük maliyetli elektrikli otomobiller için gün sayarken, mobil şarj üniteleri ile evrensel olmak çok uzak gözükmüyor.

Volkswagen ulaşılabilir elektrikli otomobiller ile ilgili yakın zamanda güç gösteresi yapmış ve üretim kapasitesiyle de bir nevi diş göstermişti. Geleceğin teknolojisi elektrikli otomobiller ile Volkswagen, en nihayetinde bu araçların şarj olması gerekliliğin farkında ve bu konuda da devrimsel olacak adımlar atacak gibi gözüküyor.

Volkswagen, elektrik ünitesine sahip araçların şarj olabilmesi için mobil şarj üniteleri üretmeye başladı ve 2019’un sonunda Almanya’da ilk testlerine yollarda görebiliyor olacağız. Buna göre iki adet AC ve iki adet DC çıkışa sahip olacak mobil şarj üniteler, tek başına 15 sıfır emisyonlu otomobilin şarj edilmesini sağlayan 360 kWh kapasiteye sahip, kendini rüzgar ve güneş enerjisi ile bataryalarını domine edebiliyor olacak. Bir Volkswagen araca sahip olmasanız da, bir Volkswagen ünitesine bağlanma gerekliliği, markanın elektrikli ünite pazarında evrensel olması adına büyük bir adımı olacağını rahatlıkla belirtebiliriz.

Bu sistemin seri üretimi 2020 yılında başlayacak ve Volkswagen ID tanıtımıyla birlikte bu mobil şarj ünitelerinin de görücüye çıkacağı, resmi kaynaklar tarafından henüz doğrulanmamış olsa da, yurt dışı kaynaklar Volkswagen‘in elektrikli üniteler konusunda atmış olduğu adımların henüz daha buz dağının görünen yüzünden ibaret olduğu görüşünü paylaşıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin