150.000 doların üstünde lastik masrafı

Konu bir Bugatti olduğunda 7’den 70’e herkes çok pahalı, çok güçlü ve çok hızlı olduğunu bilir. Yaklaşık 410 km/s’e ulaşan son hızı ile uzun süre rekoru elinde tutmuş olan Bugatti Veyron, şu anda 1 milyon doların üzerinde fiyat etiketine sahip. Bu kadar pahalı oluşu ve yürütme maliyetlerinin de buna paralel artıyor oluşuyla çoğu Veyron koleksiyonerlerin garajında sessiz sedasız yatıyor.

Ama videoda gördüğünüz Veyron için bu durum geçerli değil. Üstelik videodaki Veyron, ‘Mansory Vivere’ isimli özel bir versiyon ve yaklaşık 2.3 milyonluk fiyat etiketine sahip. Bütün Veyron’ların lastikleri yüksek hız ve güce dayanabilmek için hazırlanmış özel lastikler ve her biri 10 bin dolar fiyat etiketine sahip. Buna lastiklerin herhangi bir serviste değiştirilememesi, 3 değişimden sonra lastikler janta yapıştırıldığı için jantın da değişmesi ve videodaki Veyron’un özel Mansory jantlarına sahip olması eklenince izlediğiniz bir kaç dakikalık videonun maliyetinin 150 bin doların üstüne çıktığı söyleniyor.

Rakamları kenara bıraktığımızda otopark içinde bolca duman çıkaran Veyron, bir noktada kendi dumanı içinde boğularak stop ediyor. Videonun ilerleyen bölümlerinde ise lastikler söküldükten sonra ne kadar parçalandıklarını görebiliyoruz. Çok zengin olmak böyle bir şey olsa gerek…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin