Resmi lansmanına haftalar kala…

BMW’nin M2 Competition üzerinde çalıştığı biliniyordu ve yeni modelin 2 hafta sonra düzenlenecek olan Beijing Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyordu. Ancak BMW Blog Slovenya tarafından sızdırılan resmi fotoğraflar ve teknik bilgiler ile modelin gayri resmi lansmanı yapılmış oldu.

Öncelikle M2 Competition’ın büyük abisi M4’ün 3 litrelik biturbo motorunu kullanacağıyla ilgili söylentilerin gerçekleştiğini söyleyerek başlayalım. Pek çok BMW modelinde farklı güçlerle tanıdığımız motor, M2 Competition’da 410 HP güç ve 550 Nm tork sunuyor. Normal M2’inin 365 HP güç ve 465 Nm tork sunduğu düşünüldüğünde ekstra 45 HP ve 85 Nm tork çok da kötü sayılmaz.

Ekstra güç sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını 0.1 saniye daha iyileştirmeyi başaran M2, artık 4.2 saniyede sizi 100 km/s hıza çıkarabiliyor. Manuel versiyon ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Ancak DCT şanzımanlı modelin 0.1 saniye kazandığı düşünüldüğünde, manuel için de durum 4.5’ten 4.4’e inmesi anlamına gelebilir. Tabi manuel seçeneği yer alacaksa.

Görsel değişiklikler ise tahmin edebileceğiniz gibi oldukça kısıtlı. İlk olarak tamamen siyah BMW böbrekleri daha köşeli bir tasarıma sahipler ve yeni ön tampon ile beraber oldukça agresif gözüküyorlar. 19 inçlik yeni jantlar da M2 Competition ile tanıştığımız yeni detaylardan.

Kabinde sizi tamamen sarıp sarmalamayı hedefleyen koltuklar, M4’ten taşınan bir diğer detay ve aydınlatmalı M2 logosu taşıyorlar. Direksiyonda yer alan M1 ve M2 butonlarından modelin ayarlanabilir M modlarına sahip olacağını anlıyoruz. Arkadan kendini gösteren kırmızı start/stop tuşu da modelde yapılan küçük değişikliklerden.

M2 Competition ile ilgili bilinen detaylar şimdilik bu kadar. Modelin kendisine özgü egzoz sistemi gibi bir kaç detaya daha sahip olması oldukça olası. Bu bilgilere ise 25 Nisan’da kapılarını açacak olan Beijing Otomobil Fuarı ile ulaşacağız gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin