Yaklaşık 6.5 metre

Konu lüks olduğunda normal bir Mercedes S-Class çoğumuz için yeterlidir. Ama konu gerçek ‘lüks’ olduğunda S-Class sadece bir başlangıç noktası. S-Class’ın üstüne çıktığınızda sizi ilk başta Maybach karşılıyor. Maybach’ı pek çoğumuz biliyoruz ama Maybach’ın üstünde de bir model var.

Mercedes piramitinin tepesinde bulunan Mercedes-Maybach S600 Pullman’in boyu da ismi gibi oldukça uzun. 6.4 metrelik boyuyla model, Bentley Mulsanne ve Rolls-Royce Phantom gibi modellerin uzun şasi versiyonlarından daha uzun.

Hollandalı firmanın JamesEdition’da satışa sunduğu modelden sadece 6 tane üretilmiş ve şu an sadece 1 tanesi ilanda. Siyah ve beyaz kombinasyonu tercih edilen modelde nerdeyse listedeki bütün opsiyonlar bulunuyor. Tabi ki pek de ucuz olduğunu söyleyemeyiz.

830 bin dolar fiyatıyla model sınırları zorlayan bir fiyat etiketine sahip. Bu fiyat bolca opsiyona sahip 7-8 tane S-Class veya 5 tane normal dolulukta Maybach anlamına geliyor. Bize göre bir limuzine bu kadar para yatırmaktansa 1 tane Maybach ve yanına hafta sonu kullanmak için bolca supercar satın almak daha mantıklı. Ama bu kadar parası olan insanların böyle tercihler yapmaya ihtiyaçları yok zaten…

İlan sayfasına ulaşmak için tıklayın.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin