18 kilogram daha hafif

Bugatti, beklenmedik bir şekilde Cenevre’de Chiron Sport’u tanıtarak herkesi şaşırttı. İnce ayarları tekrar yapılmış ve biraz daha hafifletilmiş modelin motor gücünde ise her hangi bir değişiklik yok.

Firma modelin yapılan değişiklikler ile artık daha kıvrak olduğunu ve daha iyi yol tuttuğunu söylüyor. Yeni hafif jantları, cam sileceklerine kadar uzanan karbon fiber kullanımı sayesinde model 18 kg hafiflemiş. %10 sertleştirilen amortisör ve süspansiyonlar yol tutuşunu desteklerken, güncellenen direksiyon sistemi sürüşten aldığınız geri beslemeyi arttırmayı hedefliyor.

Optimize edilmiş arka diferansiyel ve Dinamik Tork Yönlendirme sistemi Handling modu aktive edildiğinde kendini gösterirken, diğer değişiklikler bütün sürüş modlarında geçerli oluyorlar.

Chiron Sport, kağıt üstünde güncel modelden çok da farklı gözükmüyor. Ancak firmaya göre Chiron Sport, Nardo test pistinde normal modelden 5 saniye daha hızlı tur atabiliyormuş.

Dışarıda eklenen karbon fiber detayları ve kendisine özel jantları Chiron Sport’u normal modelden ayırıyor. Kabinde ise konsola eklenen Chiron Sport logosu ve kapı eşiklerindeki Sport yazısı, anodize siyah tuşlar ile destekleniyor.

Fotoğraflarda gördüğünüz İtalyan Kırmızısı Chiron Sport yaklaşık 3 milyon euroluk fiyat etikene sahip. Modelin bütün opsiyonlara sahip olduğunu söyleyen Bugatti, Chiron Sport’un bu sene fuarda yer alan en pahalı üretim versiyonu otomobil olduğunu düşündüklerini söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin