Bugatti Chiron 110. yaş gününe özel sınırlı sayıda üretilen 20 adet Chiron Sport ile yarış otomobili sevenlerin karşısında.

ÖZel mat mavi renk kaplaması ve karbon dokunuşlarla tipik bir pist aracı konumunda olan Bugatti Chiron, özellikle kaputunun altındaki canavarlar dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Tasarım tarafında Fransız ezgileri, özel armalar ve mavi kaliperlerin yanı sıra kabin içerisindeki işçilik detaylarıyla da sıra dışı olmayı savunan aracın kaputunun altındaki detaylara bakıldığı zaman, 8.0 litrelik W16 kodlu ünite tam 1500hp 1600nm tork güç üretiyor.  Fabrika değerleri ise 2.4 saniyenin altında 0-100km, 3.1 saniyede 0-200km, 6.1 saniyede ise 0-300km/s hızlanma sunarken, maksimum hızlanma değerininde 420km/s olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Ciddi fabrika değerleri ile karşımıza çıkan Bugatti Chiron Sport’u kullanmak için ilk başlarda nefesinizi tutmanız ve o G-kuvvetine karşı gelmeniz gerekecektir. Nitekim tüm bunlar içinde, bu performansı kusursuz bir şekilde yere aktaracağınız bir asfaltta gerekenler listesinde elbette yerini alacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Lastik yakmak bundan daha pahalıya patlayamazdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin