1909 yılından günümüze tam 110 yıldır hayatımızda olan Bugatti, Centodieci ile sınırları fazlasıyla zorlayacak gibi gözüküyor.

Fransız otomobil üreticisi Bugatti, 110 yıl önce çıkmış olduğu yolda önemli modellere imza attığı kaçınılmaz bir gerçek. Nitekim EB110 gibi efsane modelinin yanı sıra Veryon ile dikkatleri üzerine çekmeye başaran Fransız Bugatti, Centodieci ile genlerine bağlı kalarak emin adımlarla ilerlemeye devam edecek gibi gözüküyor.

EB110 modelinde olduğu gibi keskin hatlara sahip olan aracın, özellikle aerodinamik detaylarıyla da diğer Bugatti modellerinden biraz daha kendisini farklı yere konumlandırıyor. Tampon altı kademeli hava girişleri ve artık daha keskin burun hatlarıyla daha agresif forma kavuşan marka, kaputunun altındaki detaylarla da kolay bir yol aracı olmayacağını açık ve net belli ediyor. Her şey bir kenara yol aracı olmadığını en başta hatırlatmakta fayda var.

8.0 litrelik W16 kodlu ünitesi 1600hp güç üretirken, hızlanma konusunda fazlasıyla cömert gözüküyor. 0-100 km/s hızlanması sadece 2.4 saniyede gerçekleşirken, 13 saniyede 300 km/s sürate ulaştığı fabrika değerleri tarafından ayrıca belirtilmiş durumda.

10 araç gibi kısıtlı sayıda üretilecek olan modelin çoktan tükendiğini ayrıca belirtmiş olalım. İki yıl sonra ilk teslimatların gerçekleşmesi beklenen aracı fiyat etiketi ise 8 milyon euro + vergiler olarak belirtiliyor. Ülkemizde 16 milyon euro üzerinden vergiler dahil Türk Lirasına çevirecek olursak tutar 104 trilyon olacaktır.

Açıkçası elektrifikasyonun bu denli geliştiği küresel piyasada, bu rakamlarla elbette sadece meraklısının dikkatini çekiyor olacaktır. Ülkemiz cephesinde ise Tesla P100D ile 0-100 km/s 2.2 saniye civarında ulaşabildiğimiz günlere yakın olsak, sanırım şimdilik bize fazlasıyla yetiyor olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin