Lamborghini Huracan efsanesi bu kez karşımıza arkadan itişli olarak gelmiş durumda. 3.3 saniyede 0-100 km/s süratte yolda tutmak hiç kolay olmayacaktır.

Sadece 1385 kilogram ağırlığa sahip aracın 0-100 km/s sürate 3.3 saniyede ulaşırken, son hızında 325 km/s olduğunu da belirtmekte fayda var. Arkadan itişli olan Huracan ise, sürüş zevkini üst limitlere taşırken, ıslak zeminde üzmemesi için sürücüsünün dikkatine fazlasıyla da ihtiyacı var. Strada, Sport ve Corsa sürüş modlarına sahip olan araç, bu sayede zemin özelliklerine göre kendisini kalibre edebilmekte.

Performans çekiş kontrol sistemi sayesinde, arkadan itişli olan Huracan’ın tork kaybına uğramadan, tüm gücü direksiyonda ve gaz pedalında hissetmenize güvenli bir şekilde olanak sağlıyor. 5.2 litrelik ünite 610 beygir güç üretirken, 7 ileri çift kavramlı otomatik şanzıman kombinasyonu ile gücünü arka tekerleklere aktardığını da ayrıca belirtmiş olalım.

2020 baharı itibarıyla satışa çıkacak olan aracın Avrupa fiyatı ise 160.000 Euro vergiler hariç olacağı belirtiliyor. Motor hacmine ve fiyata bakıp, ülkemizdeki kur ve vergi oranlarına bakacak olursak, milyonlu rakamları konuşmak ne yazık ki hayal olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin