Squadra Corse markanın tarihinde ilk süper SUV’un yarış versiyonu olan Urus ST-X Concept’i tanıttı.

Lamborghini Urus ST-X Concept, Lamborghini Squadra Corsa’nın motor sporu deneyimini yepyeni bir segmente uyguladı. Üretim modeline kıyasla, Urus ST-X Concept mekanik olarak optimize edilmiş ve çelik rulo kafesi, yangın söndürme sistemi ve FT3 yakıt deposu da dahil olmak üzere tüm FIA onaylı güvenlik elemanları ile donatıldığı belirtilmiştir.

Daha büyük hava girişleri sayesinde, 650hp 850 Nm tork sağlayabilen V8 twin-turbo motorun soğutulmasını optimize etmektedir. Genel görünüm,  arka kanat, yanal yarış yeni bir altıgen tasarım ve Pirelli lastikler ile donatılmış 21  alüminyum alaşım jantlar ile tamamlandığı gözükmekte.

Yarış versiyonu geliştirilirken %25 hafiflediği, ayrıca gövde kafes ve gelişmiş süspansiyon sistemleriyle yarış pisti olduğa kadar, pist dışı kullanımlarında da oldukça istekli olduğu belirtiliyor. 2019 Lamborghini Dünya finalleri esnasında aracı ilk kez kanlı canlı görebileceğimiz, haber kaynakları tarafından geçilen bir diğer detaylar arasında olduğunu belirtmekte fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin