Elektrifikasyon otomobillerin yayılması Avrupa’da yeni yeni yaygınlaşmasıyla artık toplu taşımalarda da konuşulmaya başladı. BMW i3 Urban Suit ise bunlardan biri.

BMW i3 Urban Suit için tasarım tarafında, hemen komşusu Volkswagen I.D ye göndermeler yapıldığı net bir şekilde gözükmekte. Ancak marka şimdi de tamamıyla araç içi yolcunun ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilen BMW i3 Urban Suite ile ezberleri bozuyor. Yeni nesil şehir ulaşım ihtiyaçlarını anlamanın ötesinde onlara yanıtlar bulma hedefiyle çalışmalarını sürdüren BMW CES fuarında yerini alırken, i3 Urban Suit ile yolcusuna adeta bir butik hotel rahatlığı sunacağı belirtiliyor.

Sürücü koltuğu ve gösterge paneli hariç tam bir dönüşüm geçiren standart BMW i3, içinde iyi zaman geçirme hissi uyandıran davetkar, aynı zamanda yolcunun tercihine göre rahatlık, eğlence ya da çalışma imkanı sunan geniş bir iç mekana kavuştu. Bunu başarmak için arka mekanda geniş bir koltuk, ayak dayama platformu, tavandan aşağıya uzanan elektronik ekran ve kişisel ses bölgesi gibi pek çok değişime yer vermiş durumda.

Sürüdürülebilir mobilite taahhüdünü bir adım daha ileri taşıyan BMW i3 Urban Suite, bütüncül bir yaklaşımla malzeme ve üretim süreçlerinin belirlenmesinde gösterilen hassasiyetten ve güç aktarım organlarının yerel sıfır emisyon üretmesine kadar tüm aşamalarda kaynakların sorumlu kullanımını destekliyor. BMW i3 Urban Suite’de kullanılan tüm kumaş ve paspas yüzeyler tekrar tekrar geri dönüştürülebilen malzemeden üretildiğini belirtmekte fayda var.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin