Cenevre Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıkacak olan bir diğer markanın modeli ise Lamborghini Aventador SVJ Roadster.

Coupe’nin en üst versiyonu olan Aventador SVJ Roadster, hem sürücüye hem de yolcuya özel bir açık hava coşkusu sağlayan benzersiz roadster tasarımıyla SVJ’nin olağanüstü performansını, kullanımını ve aerodinamik üstünlüğünü deneyimlemesine olanak tanıyor. Tasarım tarafında şahsına münhasır bir tasarım olarak adlandırabileceğimiz, bolca hava girişleri olan, keskin hatlara ve oldukça maskülen bir yapıya sahip kaslı bir spor otomobil olduğunu görmekteyiz.

Kaputunun altında 770hp 720nm tork güç üreten V12 üniteye yer verilirken, 0-100km/s değeri sadece ve sadece 2.9 saniyeyken, 0-200km/s hızlanması ise 8 saniye dolaylarında. Yüksek basınçlı RTM karbon fiberden imal edilmiş roadster tavanı, kabindeki hızlı serbest bırakma kolları ile çıkarılabilir ve güvenli bir şekilde ön kaputun altında saklanır. Her bir parça 6 kg’dan az olan roadster, SVJ coupe’nin 1,525 kg ağırlığına sadece 50 kg ekler.

Sadece 800 adet üretilecek olan bu super sport, Cenevre Otomobil Fuarı’na görüntülerde yer alan bronz rengi ile sergileneceği belirtiliyor. Fiyat etiketi konusuna geldiğimizde ise Avrupa pazarına 380.000€ fiyat etiketiyle, meraklılarının karşısında çıkacağı belirtiliyor. Türkiye tarafında ise kabaca TRY kuru 6TL ile alıp, üzerine vergiler eklendiğinde, 4 milyon TL rakamlarını konuşmak ne yazık ki uzak olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Lamborghini Urus ST-X Concept tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin