100 yıla aşkın deneyimin haklı gururunu yaşayan İtalyan Lamborghini, Aventagor SVJ 63 Roadster ile bu gururu sürdürmeye devam ediyor.

1916 yılında Feruccio Lamborghini tarafından İtalya’da kurulan marka, 100 yıla aşkın deneyimi ile süper spor otomobiller arasında hala parmakla gösterilen markalar arasında yer almaya devam ediyor.

Markanın Aventador ailesine yeni katılan SVJ 63 Roadster ise sınırları zorla cinsten olduğunu açık ve net ifade etmek mümkün. Centro Stille tasarım ekibi tarafından geliştirilen kişiselleştirme programı sayesinde neredeyse sınırsız renk olanağı ve döşemeler ile 8 ayrı tasarımla karşımıza gelen model, kaputunun altında yer alan ünitesiyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

770hp güç üreten ünitesi sayesinde 3 saniyenin altında 0-100km/s değerlerine ulaşan araç, sadece 8.8 saniyede 200km/s sürate ulaştığı fabrika verilerince belirlenmiş durumda. 100km/s süratte ilerleyen SVJ 63’ün tamamen durması için gereken mesafe ise sadece 30 metre olarak belirtilmiş

2020 itibarıyla koleksiyoner sahiplerinin teslimatına sunulacak aracın fiyatı deklare edilmemiş olunsa da, gizli koleksiyonerler tarafından aracın çoktan tükendiğini belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Lamborghini Aventador SVJ Roadster ile keyfin üstü açılabilir hali

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin