Hyundai’nin markası olan Genesis, GV80 ile SUV pazarına geçte olsa giriş yapmış durumda. Peki günümüz koşullarına ayak uydurabilecek mi?

Yerden yüksek araçların küresel pazardaki talepleri artmaya devam ederken, markalar neredeyse her sınıf için Cross/SUV modeller üretmeye başlamış durumda. Genesis ise G ailesinin son üyesi GV80 ile ilk SUV pazarına giriş yapmış durumda.

Arkadan itişli olan araç, kulağa fena gelmiyor olsa da, arazi koşullarında elbette beklentileri karşılarken sınırları zorluyor olacaktır. Önümüzdeki dönemde 4X4 modelininde gün yüzüne çıkacağını belirten marka yetkilileri, G ailesine GV80’nin katılması ile birlikte premium algısının için doldurduklarını belirtiyorlar.

Gölge oyunları nedeniyle tasarım hakkında bir şey söylemek güç olsa da, kabin içerisinin bilindik formların dışında olduğunu net şekilde mümkün. Sade ve şıklığın teknoloji ile uyumu fazlasıyla göz doldururken, konsolun yüksek yapısı ve sürücü odaklı olması, beğenileri şimdiden toplayacak türden. Ülkemizde vergisel sorunlar nedeniyle gelemeyecekler arasındaki kontejanını korumaya devam edecek olan Genesis, küresel pazarda uzun vadede dikkatleri üzerine toplaması kesin gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin