Yeni tamponlar, farlar ve ekranlar…

Güncel C Serisi 2015 model yılı ile tanıtılmıştı. Model aslında henüz yeni olsa da kendisi için makyaj vakti gelmişti. Makyajlı C Serisi ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda gözler önüne çıkacak ama Mercedes biraz sabırsız davranarak modelin örtülerini erkenden kaldırdı.

Makyajlı C Serisi, bir makyaj operasyonundan bekleyeceğiniz tüm değişiklikleri barındırıyor. Yeni far grubu ve yeni LED stoplar modelin üzerinde yapılan ilk değişiklikler. LED far ve stoplar artık standart olarak sunuluyor. Yüksek performanslı ve aktif LED far seçenekleri ise opsiyon listesinde yer alıyorlar.

Bir makyajda yapılması gereken ikinci değişiklik nedir? Tamponlar ve yeni ızgaralar. AMG paketinde artık elmas desenli ızgarayla beraber yeni ön ve arka tamponlar sunuluyor. Ön tampon donanıma göre yeni krom detaylar ve daha agresif hava girişleri sunuyor. Arkada ise yeni difüzör ve egzoz çıkışları yine donanıma göre değişiklik gösteriyor. Yeni 5 parçalı 17 inçlik jantları ise muhtemelen yollarda bolca göreceğiz.

İçerdeki değişiklikleri yeni ekranlar ve yeni direksiyon simidi oluşturuyor. Yeni dokunmatik kontrollere sahip direksiyon simidi opsiyonel olarak sunulan dijital kadranları daha efektif kullanabilmenizi hedefliyor. Standart olarak 5.5 inçlik dijital bilgi ekranı ile sunulan analog kadranlar, yeni 12.3 inçlik tamamen dijital kadran opsiyonu ile değiştirilebiliyor. Multimedya ekranında ise 7 inçlik ekran standart olarak sunulurken, 10.25 inçlik COMAND sistem opsiyon listesinde yer alıyor, Bluetooth ve USB gibi bağlantı noktaları standart olarak sunuluyor.

Otonom sürüş günümüzdeki en önemli teknolojilerden biri. C Serisi de büyük abisi E Serisi’nde sunulan Intelligent Drive teknolojilerinden faydalanarak gerekli şartlar sağlandığında yarı otonom olarak hareket edebiliyor. Tabiki size bu rahatlığı sunan Sürücü Destek paketi opsiyonel olarak sunuluyor.

Yeni C Serisi aslında pek çok yeni motorla beraber duyuruldu ama bu motorlar ülkemizde sunulmuyor. Yeni jenerasyonda C300e ve C300de olmak üzere biri benzinli, biri dizel iki yeni plug-in hibrit seçenek sunuluyor. Bunların ikisinin de 2 litrelik motorlara sahip olması yine ülkemizde büyük ihtimalle karşılaşmayacağımız anlamına geliyor. Ülkemize gelecek motor seçenekleri ve donanım paketleri ile ilgili detaylı bilgiyi ise Cenevre Otomobil Fuarı sonrasında öğrenebileceğiz. Modelin yılın ikinci yarısında bayiilerde olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin