Elektrikli otomobil yelpazesine bu kez de Skoda markası katılarak Cenevre Otomobil Fuarı’nda Vision iV Concept modeliyle görücüye çıkıyor olacak.

Skoda, ilk kez Cenevre’de sergileyeceği Vision iV konseptiyle yüzde 100 elektrikli geleceğe hazırlanıyor. Skoda’nın MEB modüler elektrikli araç platformu üzerine yapılan ilk aracı olan Vision iV, sportif bir tasarıma, aerodinamik bir gövdeye ve geniş bir kabine sahip. Biri önde, diğeri arkada olmak üzere iki elektrikli motor, Vision iV modeline dört çeker sürüş sağlarken sıfır emisyonla yolculuk yapılıyor. Lityum iyon batarya, yerden tasarruf sağlamak adına gövde altına yerleştirildi ve 500 kilometre menzil sunuyor olacak.

Polestar 2 ve Audi e-tronların yanı sıra VW grubununda elektrikli üniteler konusunda ciddi bir diş göstereceğine kesin gözüyle bakılan Cenevre Otomobil Fuarı’nın, yeni ünitelerin ilk deneyimleri ayrıca paylaşılacağı içinde, önceki fuarlara göre çok daha rekabetçi bir ortamın olacağını şimdiden söylemek elbette mümkün. Vision iV etkinliği canlı izlemek isteyenler, 05 Mart 2019 günü Türkiye saati ile sabah 11:40’da Skoda Youtube sayfasından ilgili canlı akışa ulaşabiliyor olacaklardır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin