İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo, Tonale concept ismini verdiği otomobille gelecek hakkında ziyaretçilere ipuçları veriyor olacak.

Alfa Romeo severlerinde yakından takip ettiği Cenevre Otomobil Fuarı bugün (05 Mart 2019) kapılarını resmen açtı. Öncelikle basın günü olması nedeniyle, basın mensuplarının ziyaretçi olarak katılım sağladığı fuarda en dikkat çeken otomobil markalarından biri de elbette İtalya markası Alfa Romeo.

Stelvio, Quadrofoglio, 4C gibi çıkışlarından sonra markanın nasıl bir adım atacağı merakla takip ediliyordu. Alfa Romeo Tonale Concept aracıyla görücüye çıkan marka, tasarım ve özellikle kabin içerisinde sunduğu teknoloji detaylarıyla, gelecek hakkında oldukça bilgiler veriyor gibi. Alfa Romeo’nun ilk plug-in hybrid crossover aracı hemen hemen tasarımı olgunlaşmış gibi gözüküyor. Çünkü yakından bakıldığında bir çok detayın Alfa tarihinden çağrışımlara yer verdiği net bir şekilde görülebiliyor.

Kırmızı Alfa renklerinden öte, artık daha düz ve keskin bir forma sahip Full Led aydınlatma grubu ve aracın arkasında yekpare bir biçimde konumlandırılan stop led grupları hiç fena gözükmüyor. Özellikle yekpare stop led grubunun ortasında markanın logosuyla buluşması, tasarım anlamında farklı kılan detaylardan.

Kabin içerisinde 3 faklı konsol rengi yer alırken, orta konsolunda aydınlatması oldukça farklı gözüküyor. 12,3 ve 10,25inc ekranlarla domine edilen kabin, yeni Alfa direksiyonu ile modern gözüktüğü kadar, retro havasından da hiç bir şey kaybetmemiş.

Alfista ve Paddock gibi iki devrimsel özellikle gelen araç, öncesinde de belirtmiş olduğumuz üzere gelecek hakkında fazlasıyla vaatler bulunmuş durumda. Alfista, özel Alfa Romeo toplulukları ile bir araya gelme, VIP etkinlikleri onaylama gibi sınırlı kişilerin ulaşabileceği bir müşteri deneyimi olacağı belirtiliyor. Paddock ise, araç içi uygulama satın alma garajı olarak tanımlayabiliriz. Performans arttıran ek özellikler gibi detaylara Paddock ismi verilen uygulama garajından ulaşılabiliyor olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin