Artık coupe ve cabrio versiyonları yok

Evoque’un ikinci neslinin bu sene yaz aylarında tanıtılması bekleniyor. Bu da modelin artık geliştirme aşamalarının sonuna yaklaştığı anlamına geliyor. Modelin prototiplerini ve sızdırılan bilgileri artık sık sık göreceğiz. Başlangıcı ise sokaklarda kameralara yakalanan prototip ile yapıyoruz.

Yeni Range Rover Evoque, pek çok tasarım detayını büyük abisi Velar’dan alacak ama coupe-SUV karakterini veren tavan çizgisini korumaya devam edecek. Yani model önceki neslinden tamamen farklı gözükmeyecek ama ön yüzü gibi noktalarda Velar’ı hatırlatacak. Velar’ın da oldukça sportif bir SUV olması firmanın işini çok kolaylaştırmış olabilir.

Arkada genişleyen ve bagaj kapağında devam eden ince stop grubu Velar’dan alınan en karakteristik detaylardan biri. Ön yüzde de yine aynı şekilde farlar genişlemiş ve incelmiş. Bunlara kamuflaj nedeniyle tam olarak belli olmasa da daha geniş bir ızgara eşlik ediyor gibi gözüküyor. Velar’dan alınan detayların Evoque’un daha küçük ebatlara sahip gövdesinde tam olarak neler hissettireceğini, modeli kamuflajsız olarak görünce anlayacağız.

Model önceki jenerasyonda da kullandığı D8 platformu üzerinde şekillenmeye devam edecek. Bunun yanında arttırılan aks açıklığı kabinde hem yolcular, hem de bagaj için daha fazla hacim anlamına gelecek. Kaputun altında benzinli ve dizel seçenekler yer almaya devam edecek.

Elektrikli veya hibrit seçenekleri merak edenler için D8 platformunun elektrikli bir versiyon için uygun olmadığını söylememiz gerekiyor. Ama Land Rover’ın 48 voltluk bir mild hibrit versiyon hazırlayabileceği söyleniyor. 1.5 litrelik 3 silindirli motor ile sunulacak olan hibrit seçeneğin, şasi üzerindeki gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra tanıtılması bekleniyor.

Kabinde ise modeli daha rafine ve konforlu bir hale getirme yönünde adımlar atılacak. Yani Velar’da gördüğümüz çift ekranlı kabin tasarımı Evoque’da da kendine yer bulacak.

Giriş seviyesi modeller önden çekişli olarak sunulurken, daha pahalı versiyonlar 4 çeker olarak yollarda olacaklar. Evoque’un en karakteristik versiyonlarından biri olan 3 kapılı versiyon ise artık üretilmeyecek. 3 kapılı bir Range Rover sahibi olmak isteyenler için firma farklı hazırlıklar yapıyor. İlgili haberi okumak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin