Daha pratik, daha kullanışlı bir CLA

Mercedes-Benz, kompakt segmentteki model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Sedan gövdesiyle Kuzey Amerika pazarında da boy gösterecek olan yeni A Serisi, adından çok söz ettirecek gibi gözüküyor.

A Serisi’nin daha önce hatchback versiyonunu ve Çin pazarına özel olarak üretilen uzun şasili sedan türevini görmüştük. Yeni tanıtılan sedan versiyon ise C Serisi’nin hemen altında ve CLA’nın yanında daha kullanışlı bir model olarak gözümüze çarpıyor. Kafası karışanlar için tekrar hatırlatmak gerekirse, evet CLA da ayrı bir model olarak sunulmaya devam edecek. Sportif bir kompakt sedan arayanlar CLA’ya, pratiklik ve kullanışlılığa önem verenler A Serisi Sedan’a yönelecek.

A3 Sedan gibi modelleri direkt olarak hedef alan yeni A Serisi Sedan, 4,549 mm uzunluğa sahip. Sınıfındaki en aerodinamik gövdeye ve hatchback versiyonu ile tanıtılan yeni kabini, MBUX medya ünitesi ve bolca teknolojik ekipmanıyla segmentinin en dikkat çekici modellerinden biri. Kabin ve MBUX medya ünitesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için önceki haberlerimizi ve hatchback versiyonun test videosunu izleyebilirsiniz.

Motor seçenekleri pazarlara göre değişecek olsa da tamamiyle hatchback versiyonla paylaşılacak. Amerika pazarında giriş seviyesinde A220 2 litrelik turbo motoruyla 188 Hp güç ve 300 Nm tork sunacak. Diğer pazarlarda ise A200 163 Hp güç, 250 Nm tork; A180d 116 Hp güç, 260 Nm tork ve 7 ileri çift kavramalı otomatik seçenekleriyle sunulacak.

Kuzey Amerika versiyonları Renault-Nissan birlikteliğiyle Daimler’in Meksika’daki COMPAS tesislerinde üretilirken, Avrupa versiyonları hatchback versiyonla beraber Rastatt, Almanya’da üretilecek. İlk örneklerin yıl sonuna kadar showroomlara gelmesi bekleniyor.

A Serisi ve yeni MBUX medya ünitesiyle ilgili bütün sorularınızın cevabını almak için hatchback versiyonunu incelediğimiz test videosunu buradan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin