Range Rover tarihindeki ilk coupe model değil

2 kapılı Range Rover ile ilgili hayalleri olanları iyi bir haber bekliyor. Range Rover’ın coupe versiyonu ilk kez kameralara yakalandı ve hayal olmanın ötesine geçeceği kesin gibi gözüküyor. Modelin gerçekten ciddi bir müşteri kitlesi olacak mı bilmiyoruz ama firma şansını denemek konusunda kararlı.

Modelle ilgili ilk sinyaller geçtiğimiz yıl Los Angeles Otomobil Fuarı’nda verilmişti. Firmanın dizayn müdürü Gerry McGovern, 2 kapılı Evoque için pazarın küçüldüğünü ve cabriolet versiyon için ihtiyaç olmadığını söyledikten sonra, SVO(Special Vehicle Operations) tarafından bir Range Rover Coupe hazırlanabileceğini söylemişti.

Şimdi ise prototip model ilk kez kameralar önünde. Muhtemelen geliştirme aşamalarının başında olan model ilk bakışta 4 kapılı bir Range Rover gibi gözükse de dikkatli baktığınızda arka kapı için yeterli yer olmadığını anlayabiliyorsunuz.

Normal Range Rover modellerinden daha kısa gözüken prototip hala oldukça büyük boyutlara sahip. Önden ve arkadan bakıldığında 2018 Range Rover’dan farklı bir tasarım taşımıyor gibi gözükse de bu durum ilerleyen dönemde değişebilir ve model kendisine özgü detaylar kazanabilir.

2 kapılı bir Range Rover fikrini mantıksız bulanlara, Range Rover’ın 1970 yılında ilk kez 2 kapılı olarak tanıtıldığını hatırlatalım. 2 kapılı Range Rover 1981 yılına kadar üretimde kaldıktan sonra 4 kapılı versiyon ortaya çıkmıştı.

Yani yeni Range Rover Coupe özel bir model olmanın yanında geçmişe gönderme yapan bir model de olacak. Buradan yola çıkarak firmanın fanatiklerinin modele ilgi göstereceğini söyleyebiliriz. Modelin geliştirme aşamalarının çok başında olduğunu göz önüne alırsak da yakın zamanda lansmanının yapılmayacağını söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin