BMW X4’e Mercedes’den rakip: GLC Coupe

Mercedes GLC Coupe konsept; bir coupe otomobilin stil bileşenleri ile SUV modellerin tasarım dilini bir araya getiriyor. Konseptin tanıtımından bir yıl sonra çalışma gerçeğe dönüştü. Yeni GLC Coupe konseptin tasarımını özgünlüğünü koruyarak üretime aktarıyor. Yeni model modern güvenlik ve sürüş yardımı sistemleri, sportif ve dinamik karakteri ile de etkiliyor. Standart spor süspansiyon, sportif sürüş, DYNAMIC SELECT ve 4MATIC kalıcı dört çekişli sürüş sisteminin yanı sıra 9G-TRONIC dokuz kademe otomatik vites öne çıkan özellikler arasında. Bu özellikler ile otomobil üstün konfor ile sportif kıvraklığı birlikte sunabiliyor. Sürekli ayarlanabilir amortisörlü süspansiyon versiyonları da opsiyonel olarak mevcut. Çelik yaylı Dynamic Body Control ve Air Body Control çoklu odacıklı havalı süspansiyon iki süspansiyon seçeneğini oluşturuyor.

gle ccarviser

GLC Coupe özgün karakterini tipik coupe stili tek panjurlu radyatör ızgarasına ve yeniden stillendirilmiş eğimli çatı çizgisine borçlu. A sütunu daha az eğimli, çatının devamı ise daha alçak ve tipik coupe stilinde şık ve heybetli arka kısımda sonlanıyor. Arka pencere yağmurdan etkilenmeyecek şekilde tasarlanmış, ayrıca sileceklerle donatılmış.

gle ccarviser4

Ön kısımdaki en çekici özellikler dominant, oldukça eğimli ve tek panjurlu radyatör ızgarası, kısa saçak ve SUV tarzı koruyucu aksesuar. İnovatif far konsepti ise opsiyonel olarak yüksek performanslı LED teknolojisi ile geliyor ve karakteristik Mercedes-Benz aydınlatma imzasını taşıyor. Geniş yanal hava girişleri spor otomobil genlerinin etkileyici bir yansıması.

gle ccarviser1

Arka kısmın stili otomobilin coupe genlerini vurguluyor. Belirgin omuzları, kaslı tampon tasarımı, bütünleşik egzoz boruları ve difüzör ile GLC Coupe’nin geniş arka kısmı atletik bir görünüme sahip ve yola adeta sarılıyor. Dar, ayrılmış arka lambalar, ortada konumlandırılmış logo ve şık spoyler S-Class Coupe ile birlikte çıkış yapan ve tüm Mercedes coupe modellerin takip ettiği bir tasarımı yansıtıyor. Tamponun alt kısmında konumlandırılan plaka ve arka pencerenin üst kısmı yuvarlanmış formu diğer stil özellikleri arasında. Farlar gibi, LED arka lambaların da gece tasarımı Mercedes’in tipik aydınlatma imzasına sahip.

gle ccarviser3

ECO, COMFORT, SPORT, SPORT+ ve INDIVIDUAL olmak üzere beş farklı sürüş modu olan GLC Coupe’nin kaputunun altında dört silindirli dizel ve benzinli motorlarla satışa sunulacak.

gle ccarviser5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin