Değişiklikler oldukça kısıtlı ama G63’e hazırlık olarak düşünün

Yeni G Serisi’nde yapılan değişikliklerden memnunsanız ve otomobille ilgili haberleri merakla bekliyorsanız bir yenisiyle daha karşınızdayız. Mercedes, yeni G Serisi için AMG donanım paketini bir kaç fotoğrafla beraber tanıttı. Değişiklikler ise bize göre oldukça kısıtlı ama sonuçta otomobil G Serisi ve çok da radikal değişiklikler yapamazlar.

Gelecek olan AMG G63 ile ilgili fikir sahibi olmamızı sağlayan modelde ilk dikkat çeken detay Affalterbach imzası taşıyan 20 inçlik çok kollu AMG jantlar oluyor. Büyüyen jantlarla beraber çamurluklar da bir miktar genişletilmiş, ilk bakışta gözünüze çarpmıyorsa çamurluk kenarında tampondan sonra başlayan ufak çıkıntılı bölüm AMG modellere özel. Dışarıdaki değişiklikler bir kaç tane alüminyum parça ve ön frenlerdeki Mercedes-Benz yazısı ile tamamlanmış.

Kaputun altında ise tabiki bir değişiklik yok. G500’de sunulan 4 litrelik biturbo V8, 422 Hp gücünü ve 610 Nm torkunu koruyor. Ama modele biraz heyecan katmak için spor egzoz sistemi eklenmiş.

G Serisi için devrim niteliğinde olan yeni kabine geçtiğinizde ise sizi altı düzleştirilmiş AMG direksiyon karşılıyor. Nappa deri ile sarılmış olan kabinde kırmızı dikişler ve kırmızı emniyet kemerleri bulunuyor. AMG logolu paspaslar ise sadece ufak bir detay.

Görünüşten çok kaputun altındaki değişikliklere önem veren biriyseniz ve daha heyecanlı bir G Serisi istiyorsanız G63 versiyonu düşündüğünüzden daha yakın olabilir. Mercedes Ar&Ge müdürü Ola Källenius G63’ün yakın zamanda tanıtılacağını açıklamıştı. Normal G Serisi’nin yürüyen aksamının tamamının da AMG tarafından hazırlandığı düşünüldüğünde G63’ün normal versiyondan ne kadar farklı olacağını merakla bekliyoruz.

G65 ise muhtemelen gerçekleşmeyecek gibi gözüküyor. Mercedes geçtiğimiz yıl içerisinde V12 motorlarını sadece Maybach modellerinde kullanacağını açıklamıştı. İlgili haberi okumak için tıklayın. 6 litrelik biturbo motoru G650 Landaulet gibi sınırlı üretim bir versiyonda görme imkanımız hala bulunuyor tabi.

Yeni G Serisi’yle ilgili önceki haberimizi okumak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin