Mercedes AMG departmanı, 4Matic çekiş sisteminin artık daha çok tercih edilmesi nedeniyle sadece AWD üreteceklerini açıkladı.

Mercedes performans departmanı AMG’nin başındaki isim Tobias Moers, gelecekte tüm yeni nesil Mercedes AMG araçların sadece AWD, yani 4 çeker olacağı açıklamalarında bulundu. AMG E serisi gibi arkadan itişli modellerden ziyade, kullanıcıların eğilimlerinin artık sürekli 4 çeker modellere olması elbette en büyük neden olarak gösteriliyor. Marka tarafı ise bu durumu “kullanıcıların güvenlik ve istikrarı daha ön planda tutmalarından dolayı” olarak yorumlamakta.

Diğer bir taraftan ise, AMG araçlarda yer alacak olan “Drift Mode” sayesinde güç aktarım organları aracın torkunu arka akslara ileterek, aracın arkadaşın itişli olmasına olanak sağlayacak. Elbette %100 güç dağılımı olmayacağı için, gerçek bir arkadan itiş olmayacaktır.

Marka ayrıca elektrifikasyon tarafında yatırımlarına devam ederken, gelecek yıl içerisinde Mercedes AMG GT 4 kapılı versiyonunu tanıtacağını açıkladı. Tamamıyla elektrikli bir ünite aracılığıyla hareket edecek olan aracın 0-100 değerlerinin ise 3 saniye bandında olacağı belirtiliyor. Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid modelini karşısına alacak olan AMG GT’nin  fiyatı ise ne yazık ki henüz belirlenebilmiş değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin