Modelin bu yıl içerisinde yollarda olması bekleniyor

Land Rover, yeni yakışıklı modeli Velar’ın SVR versiyonunu bu yıl tanıtmaya hazırlanıyor. Umarız ki modeli kamuflajsız görmek için çok beklemek zorunda kalmayız.

AutoExpress, plaka üzerinden yapılan kontrollerden modelin 5 litrelik superşarjlı V8 motora sahip olduğunu söylüyor. Ailenin diğer SVR modellerinden tanıdığımız bu motor, güncellenen Range Rover Sport SVR’da 567 beygir güç sunuyor.

Velar’ın şu anda sunulan en güçlü P380 modeli 6 silindirli benzinli motoruyla 375 Hp güç sunuyor. Üstüne eklenecek yaklaşık 200 beygirlik ekstra güç Velar’ın performansında büyük değişiklikler oluşturacaktır. Aynı motorlara sahip Range Rover Sport ve Velar arasında yaklaşık 300 kilograma yakın ağırlık farkı bulunuyor. Range Rover Sport SVR 4.5 saniye 0-100 sunarken Velar’ın ağırlık avantajıyla 4 saniyeye civarında hızlanma değerleri sunması oldukça olası.

Fotoğraflara yakalanan model SVR body kitini gizleyecek miktarda kamuflaj taşıyor. Ama model genel olarak R-Dynamic versiyondan çok da farklı gözükmüyor. Ön tampon ve taşıdığı hava girişleri biraz daha büyütülmüş, arka tampon ise difüzöre yer açmak için biraz yükseltilmiş. Modelin taşıdığı yeni jantlar ise gözden kaçmayan bir diğer detay.

V8 motor, biraz daha agresif ve sportif dış görünüşün yanında modelin süspansiyonları da elden geçecektir. Adaptif süspansiyon seçeneklerine eklenecek SVR moduyla beraber model sportif sürüşe hazır hale getirilecektir.

Jaguar’ın Mart ayının sonunda New York Otomobil Fuarı’nda F-Pace’in SVR versiyonunu tanıtması bekleniyor. Velar SVR’ın lansmanı ise muhtemelen 2018 yılının sonlarına doğru gerçekleşecektir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin