12 silindirli AMG’lerin sonu geliyor

Yeni A Serisi, oldukça yavaş ama aynı zamanda oldukça sesli bir şekilde geliyor. Geçtiğimiz günlerde kabin fotoğrafları da paylaşılan A Serisi’nin neredeyse hiçbir şeyi gizli kalmadı. Mercedes’in de saklamaya niyeti var gibi gözükmüyor.

Yeni A Serisi, tamamen elektrikli modellerden, AMG versiyonlara kadar pek çok farklı seçenek sunacak. Bunlardan biri de yeni eklenecek olan daha güçsüz ve ucuz bir AMG versiyon. Başlangıçta sadece söylenti olan modelin, A40 gibi bir isim alması bekleniyordu. Top Gear’a konuşan AMG CEO’su Tobias Moers hem modeli doğruladı, hem de ismini A35 olarak açıkladı.

Moers, modeli “A45’in küçük kardeşi” olarak tanımlıyor ve daha ‘ucuz’ olacağını söylüyor. Daha ucuz oluşuyla beraber A45’teki her şeyi, A35’te sunamayacaklarını söylüyor ki söylentiler de tam bu şekildeydi.

A45 gibi yine aynı şekilde 2 litrelik turbo motor kullanması beklenen A35’in, 340 Hp civarında bir güce sahip olması bekleniyor. Bu rakam hala oldukça yüksek ama, 400 Hp’nin üzerine çıkması beklenen A45’e oldukça fazla yer bırakıyor. Modelin A45 gibi 4 çeker mi yoksa sadece önden çeker mi olacağı henüz bilinmiyor. Ama muhtemelen 4 çeker olacak olan modelin, A45’e göre daha ucuz fiyatıyla Audi S3, VW Golf R gibi hot-hatch’lere rakip olması bekleniyor.

A35’in dışında CLS 53 ile ilgili de konuşan Moers, modelin Ocak ayında Kuzey Amerika Otomobil Fuarı’nda tanıtılacığını söyledi. Ayrıca V12 AMG motorlara da yavaş yavaş veda edeceğimizi söyleyen Moers, bu motorların daha çok Maybach için kullanılacağını ve bu jenerasyonun son V12 AMG S-Class olabileceğini söyledi.

A Serisi’nin diğer detaylarını, kabin ve dış görünüşünü merak ediyorsanız önceki haberlerimizi okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin