Otomatik şanzımanlı versiyon da yolda

XC40 ilk etapta 2 litrelik benzinli ve dizel motorlarıyla tanıtılmıştı. 1.5 litrelik 3 silindirli motorun yolda olduğunu biliyorduk. Yeni Drive-E ünite Volvo’nun 91 yıllık geçmişindeki ilk 3 silindirli motor olma ünvanına sahip.

Volvo tarafından geliştirilen yeni turbo benzinli motor, Volvo’nun dört silindirli Drive-E motorlarıyla aynı modüler dizayna sahip. Motor bu yıl 6 ileri manuel şanzımanla piyasaya çıkıyor olsa da önümüzdeki yıl opsiyonel olarak sunulacak 8 ileri otomatik şanzıman da listeye eklenecek. Ülkemizdeki vergiler düşünüldüğünde umarız ki bu habere siz de bizim kadar sevinmişsinizdir.

Ayrıca Volvo’nun güncel D3 150 Hp dizel ve T4 190 Hp’lik benzinli üniteleri de XC40’ın motor seçenekleri arasına ekleniyor. Bunlarla beraber yeni 3 silindirli motor Twin Engine plug-in seçenek haline getirilebilmek için özellikle geliştirilmiş. Yani XC40 için bir plug-in hibrit bir de tamamen elektrikli versiyon da yolda.

XC40 için yeni motorlar duyuruldu ancak ülkemize ne zaman gelecekleri veya gelip gelmeyecekleriyle ilgili henüz net bir bilgimiz yok. 1.5 litrelik motorun vergi avantajı nedeniyle ülkemizde en çok rağbet gören seçeneklerden biri olacağı yadsınamaz bir gerçek, özellikle de önümüzdeki yıl eklenecek olan otomatik vites seçeceğinden sonra.

XC40 ile ilgili diğer detaylar için haberimizi okumak için tıklayın veya aşağıdan testimizi izleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin