Volvo’nun CMA platformundaki ilk modeli XC40, resmi tanıtımının bir hafta öncesinde internette paylaşıldı.

Yeni model Audi Q2, Q3 ve BMW X1 gibi modellere rakip olarak geliyor. Markanın tasarım dilinden detaylar taşısa da C sütununa doğru yükselen profil çizgileri gibi, kendine özgü detaylar da taşıyor.

Volvo Hollanda tarafından sızdırılan videoda, modelin tamamen gözükmesinin dışında; kablosuz telefon şarjı, bagajdaki modüler yükleme alanı, öndeki Volvo logosunda(muhtemel 360 derece çevre görüş sistemi) yer alan kamera gibi detaylar da gözüküyor.

XC40, yeni Compact Modular Architecture(CMA) platformunda üretilen ilk Volvo olma ünvanına sahip. Bu platform İsveçli üretici ve Çinli sahibi Geely ile ortak geliştirildi.

Modelin tanıtımının 21 Eylül’de yapılması planlanıyor. 3 ve 4 silindirli turbo motorlardan oluşan benzinli ve en az bir tane de dizel motorun seçenekler arasında yer alması bekleniyor. Volvo’nun hibrit modeller konusundaki kararlılığını da düşünürsek, bir plug-in hibrit versiyon da seçenekler arasında yer alacaktır.

 

Volvo denince akla gelen ilk şey güvenliktir. XC40’ta da durum farklı olmayacak. Volvo’nun ilk kompakt SUV modeli olan XC40, güvenlik ekipmanlarını büyük abileri XC60 ve XC90‘dan tamamiyle alacak. Volvo’nun yarı otonom sürüş sistemi olan Pilot Assist de opsiyon listesinde yer alacak.

Kabinde firmanın diğer modellerinden tanıdık olduğumuz tasarım bizi karşılıyor. 9 inçlik multimedya ekranının yanında, 12 inçlik dijital kadranlar opsiyonel olarak sunuluyor.

Model çift renkli seçeneklerin de yer aldığı geniş bir renk paleti sunacak.  Volvo renklerin çoğunun dikkat çekici, canlı ve enerjik renklerden oluşacağını söylüyor. Detaylı seçenekleri önümüzdeki hafta yapılacak olan tanıtımdan sonra göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin