Tabiki 5 Serisi’ne benziyor

BMW’nin en önemli modellerinden biri olan 3 Serisi tamamen yenilenmeye çok yakın. Ön yüzünde, abisi 5 Serisi’nden aldığı yeni tasarım dilini kullanacak olan model aynı zamanda yeni bir arka tasarıma ve daha yüksek teknolojiye sahip bir kabine kavuşacak.

Ortaya son çıkan casus fotoğraflarda oldukça ince bir kamuflaja sahip olan prototip, modelin genel hatlarını anlayabilmemizi sağlıyor. G20 koduna sahip olacak olan yeni 3 Serisi’nin, güncel versiyona göre daha agresif gözükeceğini söyleyebiliriz. Ancak genel hatlarıyla hala güncel 3 Serisi’ne benziyor.

Ön yüzünün 5 Serisi’ne benzemesi kimseyi şaşırtmayacaktır. Yeni fotoğraflarla da iki modelin en azından ön yüzde birbirlerine ne kadar benzediğini bir kez daha görmüş oluyoruz. İki modelin birbirinden ayrılacağı yer ise arka tasarım gibi gözüküyor. Stop grubunun alt kısmı oldukça çıkıntılı gözüküyor. 8 Serisi’nin konsept fotoğraflarına oldukça benzeyen bu stop tasarımını 3 Serisi’nde görmek oldukça şaşırtıcı.

Kabinin bu zamana kadar ki en iyi fotoğrafları

Yeni 3 Serisi’nin dışarıda 5 Serisi’ne benzeyeceğini tekrar tekrar söylüyoruz. Ama kabine geçtiğinizde işler değişecek gibi gözüküyor. Kabinde bizi yeni dijital göstergeler ve alıştığımızdan oldukça küçük olan yeni vites tasarımı karşılıyor.

Daha önce X7 ve 8 Serisi Coupe’de gördüğümüz bu tasarım ve vites topuzu, direkt olarak G20 3 Serisi’ne taşınmış gibi gözüküyor. Ailenin en üst modellerinden alınan bu tasarımı, 3 Serisi’nde görmek oldukça sevindirici.

Değişen iDrive kontrolleri ile beraber medya ünitesinde bolca değişiklik yapılıyor. OS 7.0 ile gelecek olan yeni 3 Serisi, daha kisileştirilebilir bir medya deneyimi sunacak. Sistem yeni jenerasyonda dokunmatik ekran ve gesture kontrol desteğiyle sunulacak.

3 Serisi giriş seviyesinde yine 3 silindirli benzinli motor ile gelecek. Bolca 4 ve 6 silindirli seçeneğe de sahip olacak olan modelin, güçlü versiyonları yine ülkemizde çok gözükmeyecektir. 1.5 ve 2 litrelik motorlarla kombine edilmiş 2 farklı plug-in hibrit model de 3 Serisi’ndeki seçenekler arasında yer alacak.

Listenin tepesinde arkadan itişli ve 4 çeker seçenekleri sunacak olan M340i, 360 HP gücü ve 3 litrelik 6 silindirli motoruyla bulunacak. 320 beygirlik 3 litrelik dizel M340d xDrive da ona eşlik edecek. Fotoğraflarda yer alan M Paket prototipin bu iki modelden biri olduğu düşünülüyor. M3’ün ise 500 beygirlik gücü ile zirvede olacağını söyleyelim. Modelin resmi lansmanının bu yıl sonuna kadar yapılması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin