Bir kaç hafta önce giriş seviyesi Model 3 için siparişleri almaya başlayan Tesla, araç sahiplerini hayal kırıklığına uğrattı.

35.000$ olan başlangıç fiyatı ile giriş seviyesi elektrikli otomobil sahibi olmak isteyen otomobil kullanıcıları, Tesla‘dan gelen mesajla fazlasıyla hayal kırıklığına uğramış durumdalar.

Gelen mesajda, “Ellerinde olmayan bir sebepten dolayı teslimatlarda gecikmelerin olacağı, yeni teslimat tarihleri kesinleştiğinde tekrar bilgilendirecekleri” iletilmiş durumda. Normal şartlarda Mart’ın son haftası dağıtımların başlaması beklenirken, dağıtım zamanının geldiği hafta teslimat yapılamayacağının duyurulması elbette fazlasıyla hayal kırıklığı yaratmış durumda.

OKUMADAN GEÇMEYİN;

Tesla’nın 35.000$’lık şehir efsanesi aracı satışa çıktı

En nihayetinde teslimat tarihi içinde ucunun açık bırakılması elbette tuzu biberi olmuş diyebiliriz. Özellikle Mart ayının başlarında ilk bu araç lanse edildiğinde, Elon Musk tarafından “ilk siparişi veren ilk teslim alır” tarzında açıklamalardan sonra, ucu açık olan teslimat tarihine dönüşmüş olması bambaşka bir skandal olarak görülürken, yakın zamanda bununla ilgili davalar açılacağına da kesin gözüyle bakabiliriz gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin