2020’de yollarda

BMW, yeni hazırladıkları tamamen elektrikli sedanları i4’ün, tek şarjla 700 km’ye kadar yol katedebileceğini onayladı. BMW’nin yıllık finansal sonuçlar konferansında konuşan firmanın Genel Müdürü Harald Kruger, 2021’de tanıtacakları iNext’in de benzer menzile sahip olacağını söyledi.

“eDrive’ın beşinci jenerasyonuyla beraber, otomobillerimiz 550 ile 700 kilometre arasında değişen menzillere sahip olacaklar. Modele göre değişecek olan bu tamamen elektrikli menzile BMW i4 ve iNext’te ulaşacağız.”

Cenevre Otomobil Fuarı’na kadar yeni gelecek i modelinin, i5 sedan olacağını düşünüyorduk. Ancak BMW fuarda, tamamen elektrikli sedanlarının i4 olacağını ve 2017’de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıttıkları i Vision Dynamics konseptini temel alacağını açıkladı.

Tanıtıldığında 600 km menzile sahip olan konsept, 0’dan 100 km/s’e 4 saniyenin altında çıkarak maksimum 200 km/s hıza ulaşıyordu. Tesla Model 3’ü rakip alacak olan i4’ün performans rakamları hala mantıklı ve ulaşılabilir gözüküyor. Yol versiyonunun performansı da bu rakamlar çevresinde şekillenecektir.

Auto Express’in sorularını cevaplayan, BMW’nin “i” departman müdürü Robert Irlinger, yeni modelin sadece bir kaç yıl uzakta olduğunu söyledi.

“Modüler sistemlerimizin tamamı çalışır hale gelir gelmez, yani 2020 civarında. Çok rekabetçi ve inovatif bir proje üzerinde çalışıyoruz; otomobil için doğru dizaynı bulmaya çalışıyoruz.” dedi ve sözlerine “i3 ve i8 arasında yer alacak ve markanın yapıtaşı olacak. Yeni modüler sistemimizle ve yeni elektrikli güç kaynaklarımızla, bütün otomobillerimizi elektrikli hale getirebileceğiz.” diyerek devam etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin