Vw Id Neo Carviser
Vw Id Neo Carviser

Volkswagen markasının artık neredeyse her hafta elektrikli üniteye sahip otomobilleri hakkında bir gelişme yaşanması tesadüf değil.

Volkswagen geçtiğimiz haftalarda ulaşılabilecek en uygun elektrikli otomobil yapacakları ve tüm bunların neticesinde de üretim kapasitelerinin ne denli devasa olduğu ile ilgili açıklamalar da bulunmuştu. İşte tüm bunların üzerine ID Neo olarak adlandırılacağı ön görülen aracın prototip hali Güney Afrika’da karşımıza çıktı.

Twitter gibi muazzam büyük bir sosyal medya ağında bir kullanıcının paylaşmış olduğu görüntü, elbette kimsi için bir casus, kimisi içinde bilinçli planlı bir sızdırma gibi görünüyor. Tasarım itibarıyla öncesinde çıkan concept kombinasyon araçlarına birebir andırdığını ve çizgilerinin dışına çıkmadığı net bir şekilde görülebilmekte. Gerçi B sütundan aracı ön yüzüne kadar taradığımızda, VW Bettle esamesi yok dersek sanırım yanlış olur.

Vw Id Neo Carviser

Volkswagen tarafından şuanda resmi olarak sadece, ID araçlarında iki çeker ve dört seçeneklerinin sunulacağı belirtilmiş olunsa da, yurt dışı kaynaklar aracın batarya ve ünite hacmine göre 321km ile 547km arasında menzil sunacağını ve 0’dan 100 km/s hıza 8 saniyenin altında ulaşabileceğini, kaputunun altında da 125kWh / 162hp güce sahip bir üniteye yer verileceği belirtiliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin