Inifiniti, Ocak 2019’da düzenlenecek Detroit otomobil fuarı için geri sayıma başladı.

12 Ocak 2019 itibarıyla görücüye bir çok aracın çıkacağı Detroit otomobil fuarı, 27 Ocak’a kadar ziyaretçilerine kapısını açıyor olacak. Fuarla ilgili ilk haberler Infiniti ile gelmeye başladı. Adı henüz açıklanmayan Crossover olarak gelecek olan yeni aracı, tamamıyla elektrikli bir üniteye (EV) sahip olacak.

Led farlar ve hemen ortasında yer alan marka logosu ile birlikte aydınlatmalı yazısıyla, gelecekte markanın tasarım dilini oluşturacak karakteristik detayların başında geldiği belirtiliyor. Infiniti tasarım direktörü Karim Habib ” Detroit’te göstereceğimiz konsept otomobil, Infiniti için yeni bir dönemin başlangıcı ve markayla birlikte nereye gitmek istediğimizin bir örneği olmakla birlikte, elektrifikasyon ve diğer yeni teknolojiler bize tasarım felsefemizi geliştirme olanağı sağladı” açıklamalarında bulunmuştur.

Detroit otomobil fuarını diğer fuarlardan ayrıştıran en önemli detay ise, içten yanmalı motorların değil, elektrik ünitelerinin ağırlıklı yer alacağı araçların fuarı olacağı belirtiliyor. Özellikle okyanus ötesi pazarlarda hedef kitle aslında çemberin içerisinde yer alıyor olacak. Bunun en büyük nedeni de özellikle Norveç gibi ülkelerin önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde içten yanmalı motorlara tamamıyla yasak uygulayarak, elektrikli otomobil kullanımına teşvik edecek olması. Infiniti’nin her ne kadar pazar payı, baltık ülkelerde elbette büyük olmasa da, bu kararların bir çok ülke için öncülük edeceği ve geleceğin elektrikli otomobilde olacağı herkes tarafından bilinen bir gerçek.

Ülkemizde ise her ne kadar kısmende olsa vergi avantajı sağlanıyor olsa dahi, aracın ülkeye giriş fiyatı ve TL’nin döviz karşısındaki değerini göz önüne aldığımızda, ne yazık ki biraz daha zaman geçmesini beklememiz gerekeceğini belirtirsek sanırım yanlış olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin