Audi E-tron carviser

Audi, gelişen otonom teknolojilerine kayıtsız kalmayarak, hayatı daha kolaylaştıran ve konfor seviyesini arttıran dokunuşlara başlamış durumda.

Otonom sürüş, günümüzde her ne kadar tam anlamıyla hayata adaptif bir şekilde kullanılma olanağı sağlamasa da, markalar gelecekte otonom sürüşleri daha keyifli hale getirecek girişimlere başlamış durumda. Otonom teknolojilerinin son dönemde hızlı bir yükselişte olduğunu görüyor olsak da, aslında bir kısır döngü içerisine girmiş durumdalar. Çünkü kim ne denli başarılı bir otonom teknoloji üretirse üretsin, şuan tüm ülkelerde ki kanunlar gereği, otonom sürüş esnasında sürücünün olması ve bu sürücünün ellerinin direksiyonda olması ayrıca, seyri sefer esnasında yola bakması yasalar gereği koşul gerektiriyor. O nedenle de x bir marka, her ne kadar başarılı bir atılım yaparsa yapsın, tamamıyla bir otonom sürüş, yasalar gereği ne yazık ki mümkün değil.

Audi E-tron carviser

İşte Audi bu noktada, geleceğe yatırım yaptı ve otonom sürüşte, sürücü ve yolcuları sıkılmaması için, yol bilgisayarının, eğlence bilgi sistemi ile entegre ilerleyebileceği mobil sinema ve ses sistemi geliştirdi.

E-Tron SUV aracında 2019 yılı içerisinde ilk örnekleriyle kullanıcıların karşısına çıkması planlandığı belirtilmekte. Bir çok markanın otonom sürüş üzerindeki tecrübelerini geliştirmesi karşısında, Audi cephesinden bilgi eğlence sistemi için güncelleme gelmesi, önümüzdeki dönemde diğer bir çok marka içinde öncülük edeceğini belirtebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin