Peki ama yol versiyonu nerede?

Toyota’nın efsanevi Supra modelinin geri dönüşü yıllardır bekleniyor. Onlarca söylenti, casus fotoğraf, video ve haberin ardından modelin tanıtımına artık çok yakınız. Yol versiyonu için biraz daha beklememiz gerekiyor olsa da, GR Racing versiyonu konsept bir model olarak bugün Cenevre’de ortaya çıktı.

Tam ismi GR Supra Racing Concept olan otomobil, önden motorlu arkadan itişli hafif bir yarış otomobili olarak boy gösteriyor. Toyota’nın performans departmanı Gazoo Racing tarafından modifiye edilen model, yol versiyonunundan oldukça uzak olsa da yeni Supra ile ilgili ilk izlenimleri veriyor. Farları ve stop lambalarını yol modeliyle paylaşırken, tavan çizgisi gibi genel hatları da yine seri üretim versiyonla aynı.

Teknik detaylar kısmında ise henüz elimizde yeterince bilgi yok. Cenevre’de ortaya çıkan GR Racing versiyon, hafif olmak için elinden geleni yapıyor. Ön ve yan camlar plastikten yapılırken; tampon, difüzör, kaput, aynalar ve hatta arkadaki devasa rüzgarlık ise kompozit malzemelerden hazırlanmış.

Daha fazla ağırlık atabilmek için, kapı panelleri karbon-fiberden yapılmış ve kabinin içinde gerekli olmayan her şey sökülmüş. Bir yarış otomobilinden beklenen takla kafesi, yangın söndürücü ve yarış koltukları gibi ekipmanlara da sahip olan GR Racing Supra, tek bijonlu BBS jantlar ile göz dolduruyor.

Yarış otomobilini önümüzdeki ay Gran Turismo’ya gelecek güncelleme ile oyun içerisinde tanıyıp kullanabileceksiniz. Ancak yol versiyonu için biraz daha beklemeniz gerekiyor. Yeni Supra ile ilgili önceki haberlerimizi okumak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin