İtalyan otomobil üreticisi Ferrari, 2022 yılına kadar SUV dahil olmak üzere toplamda 15 yeni modelle görücüye çıkacağını belirtiyor.

Günümüz SUV trendine İtalyan otomobil üreticisi Ferrari‘nin katılmaması düşünülemezdi. Nitekim aslında URUS tarafına baktığımızda, Ferrari’nin fazlasıyla geç bile kaldığını belirtebiliriz. SUV araçtan ziyade çok yakın bir zamanda elektrikli bir ünite ile meraklılarının karşısına çıkacağını belirten marka, 2022 yılına kadar 15 yeni modelle aslında bir hayli kendinden söz ettireceğini duyurmuş oldu.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda F8 Tribute ile çıkış yapan Ferrari, bunun daha başlangıç olduğunu, performansın sınırlarında olduğunu ve son olarak aracın ünite gibi karakteristik özelliklerini bozmadan ne kadar daha performans artışı sağlayabilecekleri konusunda sürekli çalıştıklarını belirtmekteler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Kaçınılmaz son; İtalyan Ferrari elektrikleniyor!

Bu da nitekim yakın zamanda duyurulan McLaren 720s gibi araçların +50hp gibi değerlerle karşımıza geldiğini hatırlatmıyor değil. Elektrikli tarafta ise V12 karakteristik özelliklerini kaybetmeden aspire edilmiş ünitenin nasıl küçültülebileceği konusunda çalışmalarına devam eden marka, özellikle 6 ve 8 silindirli ünitelerinde yine aynı şekilde etkilenmeden güç artışı için elektriğin önemini özellikle vurguluyor. Nitekim WLTP testlerinden geçen ilk Ferrari olan Tribüte’de, markanın 488’de olduğu gibi büyük ilham kaynağı olmuş durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin