Geçtiğimiz dönemlerde dizel ünitelerle yıldızı pek barışmayan Alman otomobil üreticisi Volkswagen, son V8 ünitesi ile Cenevre’de boy gösterdi.

Emisyon sorunlarından dolayı son bir kaç senedir dizel üniteler ile başı oldukça ağrıyan Alman otomobil üreticisi Volkswagen, skandalar sonrası diğer markalar içinde birer referans olmuştu. Audi, Porsche gibi markalarında dizel konusunda ayaklarının daha iyi basabilmesi için referans olan VW, diğer markalarında belkide elektrikli üniteye geçmeleri için aslında ilk marşı basmış oldu.

Çünkü Avrupa Birliği tarafından emisyon oranlarının her sene düşürülmesi, buna karşılık cezaların bol sıfırlı bir hal alması ve en nihayetinde Volkswagen’in patlak veren emisyon skandalı, bir çok markanın korkulu rüyası olmaya başlamıştı.

Cenevre Otomobil Fuarı‘nda karşımıza gelen Volkswagen Toureg R-Line ise işte son kez V8 ünitesiyle karşımıza çıkarak, V8 TDI üniteye veda edeceğini böylelikle duyurmuş oldu. 8 silindirli 4.0 litrelik devasa ünite 416hp 900nm tork güç üretirken 0-100km/s fabrika değeri ise sadece 4.9 saniye olarak belirtilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

VW yöneticisine 7 yıl hapis

Bu boyutlardaki devasa bir araç için 4.9 saniye 900nm tork değerleri karşısında bir süre nefesinizi tutmanız gerekecektir. Marka tarafından son V8 ünite olması nedeniyle koleksiyonerlerinde  markajına girebileceği bu VW Toureg V8’in fiyatı ise henüz ne yazık ki açıklanmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin