AutoExpress’in yeni raporuna göre Skoda ,önümüzdeki yıllarda elektrikli modelleriyle karşımızda olacak.

Skoda ’nın elektrikli modellere yolculuğu Superb’in plug-in hibrit versiyonunu 2019’da piyasaya sürerek başlayacak. Hemen sonra ise Vision E konsepti tanıtılacak. Vision E, Volkswagen grubunun Volkswagen I.D. ve Audi E.V.’den sonra MEB platformundaki 3. modeli olacak.

Hemen sonra ise boyut olarak Karoq ve Kodiaq arasında olan ve markanın en pahalı modeli olacak bir coupe-SUV’nin tanıtılması bekleniyor. Modelin yaklaşık 300 HP güç üreten elektrik motorlarına ve 5 kişilik kapasiteye sahip olması bekleniyor.

Elektrikli modellerin diğer ucunda ise Skoda’nın “Felicia” ismini geri getirerek, ucuz bir elektrikli hatchbackte kullanması bekleniyor. Temel olarak Volkswagen I.D.’nin Skoda versiyonu olacak olan model, ebat olarak güncel Rapid Spaceback gibi olacak. Elektrikli modelin Avrupa ülkelerinde fiyat olarak donanımlı bir Golf ile aynı olması bekleniyor, ancak ülkemizde hibrit ve elektrikli otomobillerin vergi indiriminden faydalanarak daha da ucuz olabilir.

Elektrikli ve hibrit otomobil seçenekleri ve yollardaki sayıları her geçen gün artıyor. Bu pazarın dışında kalmak istemeyen markalar ise her geçen gün farklı seçenekler ile karşımıza çıkıyorlar. Volkswagen grubunun henüz ülkemizde elektrikli veya hibrit bir modeli olmasa da, Skoda ile ülkemize giriş yapabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin