Makyajlı Honda Jazz duyuruldu ancak, modelin halka tanıtımı önümüzdeki ay Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

Honda Jazz, ülkemizde çok sevilen bir model olmasa da uzun süredir Honda’yı B segmentinde temsil ediyor. Modelden vazgeçmeyen Honda ise makyajla beraber çok sevilen abisi Civic’ten esintiler katarak modeli öne çıkarmaya çalışıyor gibi gözüküyor.

Jazz, makyajla beraber Civic gibi daha keskin hatlara sahip olacak. Ama bildiğimiz makyaj öykülerinden farklı olarak Jazz, yeni bir donanım seviyesine ve motora kavuşacak. Sport olarak adlandırılacak yeni donanım seviyesiyle model; daha spor bir görünüme, 16” siyah jantlara, ön lipe ve arkada ise yeni bir difüzöre sahip olacak. Ufak kırmızı çizgiler ve bagaj üstü spoiler gibi detaylarla biraz Civic Type-R’a benzeyecek.

İçerde ise direksiyon, koltuk ve vites topuzunda turuncu dikişler yer alacak. Sport modelin farkları sadece kozmetik olarak kalmayacak. 1.3 litrelik i-VTEC motor bütün donanım seviyelerinde sunulmaya devam edecekken, Sport model 1.5 litrelik ve 128 HP güce sahip motor ile satılacak. Motorun henüz performans ve yakıt detayları belli olmasa da yaklaşık 30 HPlik güç artışı hissedilecek boyutlarda olacaktır.

Modelin detayları Frankfurt’ta belli olacakken, fiyat gibi bilgilerine ise muhtemelen yıl sonu satışa sunulduğunda ulaşacağız. Sport modelin ise satışları arttırıp arttırmayacağı merak konusu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin