Cenevre Otomobil Fuarı’nın merakla gözlerin odağında olacak Seat, ilk elektrikli otomobili El-Born Concept ile karşımıza geliyor olacak.

Elektrikli otomobillerin gün geçtikçe daha da hayatlarımıza girdiğini ve çok yakın vadede artık sadece elektrikli araçların üniteleri ve menzilleri hakkında konuşacağımızı, yakın bir zaman önce site içerisinde yer alan haberlerde belirtmiştim.

 

 

 

 

 

Seat El-Born Concept aracı Cenevre için gün sayarken, marka tarafından görüntüler ve kısmende olsa detaylar paylaşılmış durumda. 62kWh bataryaya sahip olan araç, WLTP değerlerine bağlı olarak yaklaşık 420 kilometrelik bir menzile sahip olacağı belirtiliyor. 100kW DC adaptör aracılığı ile %80’lik kapasiteye tam 47 dakikada ulaşırken, sizlerinde bildiği üzere %80 sonrasında hangi adaptör ve aktarım hızı olursa olsun, son %20 lik payın her zaman için daha uzun süreceğini hatırlatmakta fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Volkswagen ID adım adım sona yaklaşıyor!

Tasarım tarafında fazlasıyla VW ID elektrikli araca benzetenleriniz muhakkak olacaktır. Nitekim Volkswagen markasının ID’yi üreteceği Zwickau tesislerinde aynı üretim bandına çıkacak olan El-Born, o nedenle uzaktanda olsa aslında akrabalar. Ancak tabi her iki modelde satışa çıktığında, bu kadar benzer bir görüntü karşısında, alıcılar üzerinde nasıl bir etki yaratırlar onu elbette zaman gösterecektir.

Kabin içerisinde sportif renklere yer verilirken, multimedya ekranı tarafında 10inc bir kullanıcı arayüzü bizi karşılarken, iklimlendirme gibi tuşlarının olmaması, ekranın neden Seat’da görmeye alışık olmadığımız şekilde büyük olduğunu açıklar nitelikte. Büyük olasılıkla klima gibi bir çok kontrolü bu ekran üzerinden sağlanacağını söylemek mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin