Tesla’nın herkes tarafından dile getirildiği ulaşılabilir otomobili, yıllar sonra satışa çıkmış durumda. Peki bayilerde son durum ne?

Ulaşılabilir fiyat etiketiyle ilk Tesla gündeme geldiğinde yıllar önce, ciddi anlamda reklam yapmış ve herkes ulaşılabilir aracı bekler olmuştu. Ancak ilk Tesla’lar bayilerdeki yerini aldığında, baz paketlerinin olmadığı ve tüm özelliklerin neredeyse ek opsiyon olması sonucunda tepkiye yol açmıştı. Nedeni ise elbette baz pakete, yani ulaşılabilir Tesla’nın uygun fiyat etiketine sahip modeline hiç bir zaman ulaşamıyor olmaktı.

Marka işte bu çağrılara kayıtsız kalmadı ve Model 3 Standart Range modelini online olarak satışa açtı. İnternet sitesi üzerinden araç satmak Elon Musk tarafından aslında sürekli dile getirilen bir durumdu. Bu sayede marka ciddi bir maliyet oranından kar yapmış ve bunu da alıcılara yansıtarak, fiyat etiketlerini beklenen seviyeye çekme olanağı yakalamış oldu. Ziyaretçi trafiğinin yüksek olduğu bir kaç bayi dışında, bayilerini kapatmayı hedefleyen marka, açık bırakacağı bayilerde de sadece sergi amaçlı araçlarının yer alacağını, satın alım için ise online kanala yönlendirecekleri açıklamalarında bulunmuşlardır.

Ulaşılabilir modellerin detaylarına baktığımızda ise, Tesla Standart Range 354km menzil yol alabiliyorken, 0-100km/s sürate 5.6 saniyede ulaşabiliyor olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Tesla Türkiye operasyonlarını askıya aldı!

Standart Range Plus modelinde ise 386km menzil yol alabilen aracın 0-100km/s değeri ise 5.3 saniye olduğu belirtiliyor. Tabi 35.000$ dan başlayan fiyatlarla bu araçlara sahip olamak hala güç, çünkü yaşamış olduğunu eyalete göre ayrıca vergilendirme sistemi çalışacağından, fiyatların 37.000-40.000$ bandında olacağını bilmek gerekiyor.

Eğer memnun kalmazsanız %100 iade opsiyonu sunan firma, 7 gün yada 1600 kilometreyi aşmamış kullanıcıların araçlarından memnun kalmamaları durumda, aracı geri alarak paranızın tamamını geri iade ediyor. Cuma günü aracı satın alıp, Pazartesi iade edeceklerin hayallerini şimdiden duyar gibiyim. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin