VW Passat R-Line Edition Cenevre Otomobil Fuarı’nda boy gösterecek ve sadece 2000 adet üretiliyor olacak.

Ülkemizde station wagon araçlara olan ön yargı şöyle dursun, Vokswagen sadece 2000 adet üreteceği Passat R-Line modelini Cenevre’de gün yüzüne çıkaracağını açıkladı. Belli başlı yeni detaylara da yer verilen araçta, tasarımdan ziyade özellikle kabin içerisinde yeni nesil VW grubunda karşılaştığımız bazı dokunuşlara da yer verilmiş durumda.

İlk olarak Arteon ile hayatımıza giren Discovery Pro kullanıcı arayüzü Passat R-Line aracına da gelmiş durumda. Dijital sürücü ekranı ve çelik spor pedallar ile dikkatleri üzerine çekerken, tasarım tarafında R-Line’a özgü koyu renk jant seçenekleri, aracı elbette daha sportif göstermesine katkı sağlamış durumda.

Kaputunun altında 2.0 litrelik biri dizel, biri benzinli olmak üzere iki üniteyi paylaşıyor olacak. Dizel ünite 240hp güç üretirken, benzinli ünite ise 270hp dolaylarında bir gücü 4motion çeker sistemi aracılığıyla 4 tekerden asfalta aktarıyor olacak.

Öncesinde de değinmiş olduğumuz SW araçlara olan ön yargı nedeniyle, özel sipariş olmadıkça 2000 adet üretilecek araçtan birinin Türkiye’ye gelme ihtimali çok olası değil gibi gözüküyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Yeni Volkswagen Passat nihayet tanıtıldı!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin