20 yılın sonunda tabi ki araba kullanılabilecek halde değildi.

Kimileri arabasının üzerindeki ufacık çiziğin yerini unutmazken, kimileri arabalarını nereye park ettiklerini tamamen unutabiliyor. Bunun nedeni bazen kötü geçirilen bir gün, bazen kötü bir hafıza, bazen de fazla alkol alınan bir akşam eğlencesi olabiliyor. Hikayemizin kahramanın hangi kategoriye girdiğini ise tam olarak bilmiyoruz.

Hikayemizin başlangıcı 1997 yılına Frankfurt, Almanya’ya dayanıyor. Arabasını parkeden beyefendi daha sonra bulamıyor ve otomobilinin çalındığını düşünerek polise bildiriyor. O dönemde polis her hangi bir sonucu ulaşamıyor ve otomobil 20 sene sonra bulunuyor.

Endüstriyel bir binanın yıkım işlemleri sırasında garajda bulunan otomobilin, yıkım işlemlerinin devam edebilmesi için binadan taşınması gerekiyor. Bu amaçla otomobilin polise bildirilmesi sonucu, otomobilin 20 yıl önce beyefendinin unuttuğu ya da çalınan otomobili olduğu anlaşılıyor. 20 yılın sonunda otomobilin tamamen kullanılmaz hale gelmesi nedeniyle otomobil parçalanmak için hurdalığa gönderiliyor. Otomobilini son kez görmeye kızıyla gelen 76 yaşındaki beyefendinin otomobili nereye park ettiğini unuttuğu mu yoksa gerçekten otomobilin çalınıp başkaları tarafından mı oraya konduğu henüz bilinmiyor.

Benzer bir hikaye ise yine Almanya’da Münih’te geçiyor. Otomobilini park ettikten sonra gece bir şeyler içmeye giden bir diğer beyefendinin arabası 2 yıl sonra polis tarafından, park ettiğini düşündüğü yerin 4 km ilerisinde bulundu. Bu hikayede değişik olan nokta ise bagajda yer alan 40 bin euro nakit para ve 50 bin euro değerindeki ekipmanlar. Otomobilin park yeri belki unutulabilir ama bagajda yer alan 90 bin euro unutmak için biraz fazla sanki.

Bu yıl başlarında ise İskoçya’da yine otomobilini kaybeden bir başka beyefendi, 5 günlük araştırması sonucu pes ederek otomobilini çalıntı olarak bildiriyor. Otomobil ise 6 ay sonra tam olarak park etmiş olduğunu düşündüğü yerde bulunuyor. Ama büyük bir sürprizle, 5 bin poundluk park cezalarıyla beraber.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin