Almanya hükümeti yakın bir süre önce Volkswagen’e düşük emisyon göstermek için sistemlerini buna göre optimize etmeleri nedeniyle 25 milyar euro ceza kesmişti.

Buna göre araç emisyon oranının ölçüleceği rolanti aşamasında daha düşük gaz salınımı gerçekleştirmesi için, yazılımla öncesinde araca müdahale ediliyordu. 2015 senesinde ise, seyir halindeyken emisyon değerlerinin ölçülmesi ve yazılımların kontrol edilmesi sonucu VW markasına bu nedenden dolayı 1milyar euro gibi bir ceza kesilmişti.

Sıra Audi’de..

V6 ve V8 dizel motorlara müdahale sonucu düşük emisyon gösterilmeye çalışıldığını belirten yetkililer, inanması güç ama delilleri karartmak suçundan da Audi‘nin CEO’su Rupert Stadle’ı tutuklamış durumdalar. 800 milyon euro ceza ile karşı karşıya kalan marka, hiç bir şekilde temyize gitmeyeceğini ve cezayı ödeyeceğini belirtmiştir. Sessiz sedasız bu işin kapanmasını istemiş gibi görünseler de, bu işin bu kadar kolay olmayacağı açık ve net çünkü, diğer bir taraftan resmi olmasa da, konu Opel‘e kadar sıçramış durumda olduğu, gelen bir diğer detaylar arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin