Cupra, Seat markasından ayrılarak bağımsızlığını ilan etmesinden hemen sonra, ilk coupe SUV modelini Terramar olması bekleniyor.

Boyutları açısından Ateca ve Tarraco arasında bir yerde olan Cupra Terramar, isim olarak ise “Autodromo de Sitges-Terramar” Katalonya bölgesindeki eski bir yarış pistinin ismi olarak belirtiliyor. Gerçi günümüze bağımsızlığını açıklamış markalara baktığımızda, ki bunun en canlı örneği; Volvo&Polestar, birbirlerinin genlerinde çok fazla benzerlikler ve göndermelerin hatta iş birliklerin olduğunu görebilmekteyiz. İşte Cupra’da her ne kadar bu yolda artık yalnızım dese de, Terramar olarak beklenen aracın aslında oldukça Seat Tarraco’ya oldukça benzediğini görebilmekteyiz. Keskin hatlara sahip olduğu, spor görünümlü köşeli led farlar ve oldukça fazla büyük çamurluk gövdeleri ile geniş hava girişleri, aracı özel kılan detaylardan. Son dokunuşlar mı bilinmez.. Ancak Ateca ve Tarraco’dan daha arazici bir görünüme sahip olduğunu, açık bir şekilde ifade edebilirim.

Ateca’da sunulan 2.0 litrelik ünitenin yer verileceği yurt dışı kaynaklar tarafından belirtiliyor olsa da, asıl gelişme bu üniteyi Plug-in Hybrid bir ünitenin ayrıca destekleyeceği yönünde. Dizel ve Benzinli ünitelerinde yer alacağı bu ürün gamında asıl iş bana soracak olursanız Volkswagen’e düşüyor. Çünkü gelişen teknoloji ve markalar arasında ittifakların çoğalması, tekelinde bugün kaymağı sıyırmış olan markalar için uzun vadede risk oluşturuyor olacaktır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin