Honda Civic makyaj operasyonu ile birlikte artık  Type-R genlerine kavuşmuş gibi gözüküyor. Peki gerçekten öyle mi?

Honda Civic satış rakamları hakkında uzun uzun konuşmaya gerek yok. Zira ülkemiz de başta olmak üzere, Avrupa’da ciddi satış rakamlarına çoktan ulaşmış durumda. Makyaj operasyonu birlikte artık çok daha sportif gözüken Honda Civic, ülkemizde yüksek vergi dilimi nedeniyle Type-R görmeye hasret kalanlar için artık çok daha Type-R genlerine sahip gibi gözüküyor. Muhtemelen logosu kırmızı olsa, çok insanın ayırt edemeyeceği bir hal alacağı fazlasıyla aşikar.

Başlıca değişiklikler elbette koyu renge bürünen trim renk detayları. Koyu gri ve siyah renk krom kaplamaların artık daha ağırlıkta olduğu makyajlı Honda Civic’te, yeni jant kombinasyonu ile sportif duruş fazlasıyla geliştirilmiş. Gerçi renkler ve zevkler tartışılmaz. Nihayetinde koyu renk kombinasyonu ile aracın kendisini göstermesi ve belli bir kontrast oluşturamaması, farklı bakış açılarında eleştiriye elbette açık olacaktır.

Sport Touring ile birlikte artık 7 inc ekranın standart olarak Apple Car Play ve Android Auto’nun standart geldiği araçta ayrı en büyük değişim ise şanzıman tarafında olmuş durumda. 6 ileri manual şanzıman seçeneğine de sahip olan araç, yukarıda da belirtmiş olduğum gibi fazlasıyla Type-R genlerine yaklaşmış durumda.

Yakın zaman sonra bu makyajlı araç ile ilgili farklı bir içerik gelebileceğini şimdilik buradan spoiler tadında vermiş olalım.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin