Patlamazsa milyarca yıl uzayda kalacak

Tesla ve SpaceX projesinin CEO’su Elon Musk, ilgi çekici Twitter paylaşımlarıyla sık sık gündemimizde oluyor. Geçtiğimiz ay Tesla Roadster’ı uzaya göndermesiyle ilgili attığı twitten sonra da yine çok konuşulmuştu. Ciddi olup olmadığıyla ilgili şüpheler devam ederken bugün paylaştığı fotoğraflarla konu kesinleşmiş oldu.

Elon Musk’ın Instagram üzerinden paylaştığı fotoğraflarda, roketin içine Tesla Roadster’ın yerleştirildiğini görebiliyoruz. Ne alaka diye düşünenler için ise açıklama oldukça basit. Yaptığı paylaşımda Elon Musk’ın da söylediği gibi normalde roketlerin test uçuşlarında, gerçek uçuştaki ağırlığı simüle etmek için demir blok tarzı önemsiz sabit yükler kullanılıyor. Bunun oldukça sıkıcı ve basit olduğunu düşünen Elon Musk, bunun yerine roketin içine bir Tesla Roadster yerleştirmeyi tercih etmiş.

Testlerde Mars yörüngesine yola çıkacak olan roket, herhangi bir sorun yaşanmazsa milyarlarca yıl uzayın derinliklerinde kalacak. Arkasında oldukça basit bir mantık yatsa da, bu tarz şeyleri ilgi çekici hale getirmek hem izlemesi ve takip etmesi keyif verici durumlar oluşturuyor, hem de Elon Musk ve Tesla isimleri sürekli gündemde kalıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin