Üretimdeki aksaklıklar giderilmiş olsa gerek

Tesla, Model 3 teslimatlarında üretimde yaşadığı aksaklıklar nedeniyle oldukça gerideydi. Fremont fabrikasından alınan drone görüntülerinde ise park halinde yüzlerce Tesla Model 3 gözüküyor. Bu da Tesla’nın son dönemde üretimi oldukça hızlandırdığının göstergesi.

Ekim ayında, Tesla yılın üçüncü çeyreğinde sadece 260 adet Model 3 üretebildiğini açıklamıştı. Üretimdeki “dar boğazlar” nedeniyle düşük olduğu söylenen bu rakam Musk’ın sadece Eylül ayında üretebileceğini söylediği 1,500 adetin çok altındaydı.

Videoda gördüğümüz yüzlerce Tesla Model 3’ün ise depolanıp niye müşterilere teslim edilmediği bir soru işareti. Yaklaşık 400,000 kişinin teslimat beklediği düşünülürse modellerin banttan iner inmez taşıma amacıyla tırlara yüklenmiş olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu depolamanın nedeni lojistik bir sıkıntıdan mı yoksa Tesla’nın farklı planları mı var bilmiyoruz. Ama her şeyin ötesinde Tesla’da üretim yoluna giriyor gibi gözüküyor ve teslimatlar da önümüzdeki haftalarda hızlanacaktır diye düşünüyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin