Tesla Ceo’su Elon Musk, önümüzdeki sene superchargerların tüm Avrupa’ya yayılacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

Tesla kara bulutları üzerinden uzaklaştırmaya devam ediyor. Türkiye tarafında ise ek vergiler neticesinde 600.000 TL’lik Tesla araçlar, artık milyonlarla ifade edilir oldu ne yazık ki. Tesla tarafında ise, önümüzdeki yıl Superchargerların tüm Avrupa’ya yayılacağı yönünde açıklama gelmiş durumda.

Tesla CEO’su Elon Musk, “Supercharger’in önümüzdeki yıl Avrupa’nın% 100’ünü kapsayacağını” belirttiği gibi ayrıca adet oranlarında da eklemeler yapılacağını, bu sayede hem ağ bazında, hem de son kullanıcıya ulaşan adet supercharger bazında artışa gidileceğini ulaşan diğer detaylar arasında olduğunu belirtmekte fayda var. Elbette henüz sayı bazında değerler paylaşılmamış olsa da, Elon Musk tarafından twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre, İrlanda’dan Kiev’e, Norveç’ten Türkiye’ye kadar bir çok yerde hızlı şarj istasyonlarına yer verileceği belirtiliyor. Doğu Avrupa’ya dağılmış birkaç istasyon varken, Ukrayna’da hiç olmamasından dolayı yakın gelecekte iki tane açılması planlanıyor. 

Türkiye’deki durum büyük ölçüde aynı olacak dense de, yerleri hemen hemen belli gibi gözüküyor. Eskişehir çevresine 9 adet superchager istasyonu yerleştirileceği resmi ağızlar tarafından doğrulanmasa da kesin gözüyle bakıyor. Bu kuzey doğu tarafında Ankara, hemen batı kanadında Kocaeli, güneye indikçe  Manisa Susurluk hattına denk düşüyor olacaktır. Türkiye’ye girişi ek vergiler sonrasında askıya alınan Tesla, belki bu Superchargerlar ile birlikte, bir nebzede olsa nabız ölçecek gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin