İlk Cupra modellerini Cenevre’de göreceğiz

Cupra’nın Seat’ten ayrılıp yeni bir marka olacağıyla ilgili söylentiler uzun süredir vardı. İlk olarak Ağustos 2017’de tescil işlemlerine başlanan markanın, resmi duyurusu bugün yapıldı. Kendine özel logosunun yanında 22 Şubat’ta yapılacak özel etkinlikle beraber yeni firmanın lansmanı tamamlanmış olacak.

Seat, ilk Cupra logolu modelleri Mart ayının başında düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda göreceğimizi duyurdu. Etkinlikte önceki Cupra modellerini yeni logolarıyla görmenin yanında, Ateca’nın yeni ateşli versiyonunu da görebiliriz. Yaklaşık 300 Hp civarında güç sunması beklenen modelin kaputunun altında pek çok VAG modelinden tanıdığımız 2 litrelik turbo beslemeli motor bulunacak ve güç 4 tekere iletilecek.

Hatırlatma olması açısından son Cupra modeli, Seat tarafından tanıtılan Leon Cupra R’dı. 310 beygirlik model 799 adet üretilecek özel bir versiyon, diğer detayları için haberimizi okuyun. 335 beygirlik Leon ST Cupra’nın yolda olduğuyla ilgili söylentiler ise merak uyandırıcı bir detay.

Ibiza’nın kardeşi Polo gibi ateşli bir versiyona kavuşması ise beklenen diğer modeller arasında. Seat, Ibiza için 1.5 150 HP TSI’dan daha güçlü bir motor kullanmayacağını duyurmuştu. Cupra’nın ayrı bir marka haline gelişiyle bu sözden dönülür mü yoksa 1.5 litrelik motora sahip bir model mi hazırlanır henüz bilmiyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin